Stowarzyszenie Ksawerów „Dotyk Dobra”

Stowarzyszenie Ksawerów „Dotyk Dobra” powstało w roku 2003 z inicjatywy osób, pragnących propagować edukację z dzieciny integracji i rozwoju społeczności lokalnych, ekologii, turystyki, kultury fizycznej i sportu oraz realizować cele Stowarzyszenia, które są bliskie ich sercu.

Motto stowarzyszenia zostało zaczerpnięte poeta i filozof libańskiego pochodzenia:

,,…są tacy, którzy mają niewiele
i wszystko to oddają.
Ci wierzą w życie i jego hojność, a kufer
Ich nigdy pustym stać nie będzie.
Są tacy, którzy dają z radością, a radość
Ta jest ich godnością”
„Dawanie” – Kahlil Gibran (1883-1931),

 

„ Zależy nam szczególnie aby młodzież i dzieci miały możliwość realizowania swoich pasji i zainteresowań, aby mogły spędzać swój czas wolny w sposób aktywny, przebywając w miejscu bezpiecznym i ciekawym. Aby mogły uczyć się obowiązkowości, odpowiedzialności za siebie, innych i konie którymi się opiekują…”

 

Z inicjatywy stowarzyszenia zorganizowane zostały m.in. półkolonie dla dzieci z terenu gminy Ksawerów. Półkolonie wypełnione były wieloma atrakcjami, wycieczkami, oraz zajęciami edukacyjnymi. Dla wielu dzieci były to niezapomniane wrażenia – często pierwsze tego rodzaju w życiu.

Stowarzyszenie organizuje również wigilię dla samotnych i potrzebujących. Napawa radością, że są osoby, które odczuwają potrzebę spotkania się z innymi potrzebującymi, aby przełamać się z nimi opłatkiem podczas Wigilii Bożego Narodzenia.

Ośrodek, w którym funkcjonuje Stowarzyszenie udostępniany jest również innym grupom naszej lokalnej społeczności jak „Koło Gospodyń Wiejskich”, „Klub AA”, ministranci, Scholi „Jezusowe Promyki i Promyczki” oraz Zespołowi Młodzieżowemu „Estrellas” Stowarzyszenie jest organizacją charytatywną, nie prowadzi działalności gospodarczej i może funkcjonować jedynie dzięki życzliwości i hojności ludzi wielkiego serca oraz wolontariuszom wspierającym działalność codzienną ośrodka. Wolontariusze to przede wszystkim młodzież szkolna i studenci oraz członkowie Stowarzyszenia. Należy podziwiać takie osoby, które poświęcają swój czas oraz wkładają serce i chęci w prace na rzecz lokalnego społeczeństwa.

Strona Stowarzyszenia Ksawerów „Dotyk Dobra”