Katecheza liturgiczna

Od I niedzieli Adwentu 2013 roku, przez prawie dwa najbliższe lata, we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Łódzkiej przeprowadzona zostanie systematyczna katecheza liturgiczna.

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Łódzki prezentując ten projekt napisał: „Po Roku Wiary przychodzi czas, aby kapłani i wierni świeccy zwiększyli swoją wrażliwość na przeżywanie tajemnicy Mszy świętej. Ma temu służyć pogłębienie znajomości znaczenia podstawowych pojęć, gestów i znaków liturgicznych”.

W każdą niedzielę (oprócz lipca i sierpnia), podczas każdej Eucharystii, na zakończenie homilii, bądź też po odczytaniu słowa lub listu pasterskiego, zostanie wygłoszona przez kapłana katecheza przepisana na dany dzień.

Więcej na stronie Archidiecezji.